back to top
18.5 C
Tirana
E enjte, 23 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ayn Rand

Sugjerime për lexues librash…

Sugjerime për lexues librash... 1.Në çastin që më mërzitet një libër, hidhem në një tjetër, në vend që të heq dorë prej leximit në përgjithësi. 2.Sekreti...

Prof. Beqir Haçi, student dhe mësues i Shkollës Amerikane, viktimë e komunizmit – nga Pertefe Leka

Prof. Beqir Haçi, student dhe mësues i Shkollës Amerikane, viktimë e komunizmit nga Pertefe Leka (Një ndihmesë për mësues dhe nxënës të shkollës shqipe) Përshëndetje Jozef, Shkrimin që...

Beteja e pafundme e Gruas Shqiptare për Pronën – nga Pertefe Leka

Beteja e pafundme e Gruas Shqiptare për Pronën nga Pertefe Leka* Vepra e Rose Wilder Lane për Shqipërinë është “The Peaks of Shala” (Majat e...

Thonë se trishtimi ka një fund… ose, Esse sinoptike mbi botën metafizike të vendlindjes sime, Korçës. nga Ilia V. Ballauri

Thonë se trishtimi ka një fund... ose, Esse sinoptike mbi botën metafizike të vendlindjes sime, Korçës (Skicë, nxjerrë nga punimi me të njejtin titull; nga Ilia V....

Rose Wilder Lane, amerikania… pas së cilës u dashuruan ministrat e malësorët.

UET-Press sjell “Rose Wilder Lane dhe shqiptarët” Rose Wilder Lane, amerikania... pas së cilës u dashuruan ministrat e malësorët.  Intervistë me autoren Eleni Laperi, jeta e gazetares...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.