back to top
26.5 C
Tirana
E martë, 18 Qershor, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Aleksandër Stipçeviq

“Môšum mo kânda drita!” tek arbëneshët e Zarës – nga Prof. Dr. Aljula Jubani Bengu

“Môšum mo kânda drita!” tek arbëneshët e Zarës Prof. Dr. Aljula Jubani Bengu Në hapësirat ballkanike, europiane dhe më tej, gjuha shqipe sot ka një shtrirje...

Akademik Aleksandër Stipçeviq (1930-2015), Ilirologu me famë botërore nga Don Lush Gjergji

In memoriam: Akademik Aleksandër Stipçeviq (1930-2015), Ilirologu me famë botërore nga Don Lush Gjergji Me 31 gusht, edhe një humbje e madhe për botën shqiptare,...

Derisa Stipçeviqi të jetë gjallë, mos pretendoni ta ndryshoni historinë e shqiptarëve…

Derisa Stipçeviqi të jetë gjallë, mos pretendoni ta ndryshoni historinë e shqiptarëve... Llukman Halilin bisedon me Profesor Aleksandër Stipçeviq Shandri (Aleksandër Stipçeviq), ky shkencëtar me famë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.