Nyjet-Arkivit për » Adem Zaplluzha «

Baca Adem, rinia poetike dhe libri “Portretet e Ngujuara” – reçensë nga Jozef Radi

Baca Adem, rinia poetike dhe libri “Portretet e Ngujuara” reçensë nga Jozef Radi Prej kohësh poezitë e Adem Zaplluzha, janë një e përditshme sa e këndshme aq edhe habitshme për mua… Si Lexo Me Teper.

Mesazhe që duhet të lexohen, ndijohen… – nga Engjëllushe Sanxhaku Varfi

Adem Zaplluzha Mesazhe që duhet të lexohen, ndijohen… nga Engjëllushe Sanxhaku Varfi Vështrim mbi vëllimin poetik “Të jetosh pa ëndrra” të Adem Zaplluzhës . Të gjitha ëndrrat ëndërrojnë jetë, jetë të vërtetë njeriu, ku kapen Lexo Me Teper.

Poezi nga Adem Zaplluzha

Poezi nga Adem Zaplluzha Më kujtohet kur ishim të rinj Lëri kujtimet e tua Në sirtarin e dhembjes Lëri me copëzat e jetës Askund nuk mund të shkosh As të bëhesh ushtar i rrugëve Po që se Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook