back to top
15.5 C
Tirana
E hënë, 27 Maj, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkivat Përditshëm Dhj 28, 2022

Një pllakë guri me mbishkrim nga kështjella e Bashtovës – nga Dr. Niko Ferro

Një pllakë guri me mbishkrim nga kështjella e Bashtovës nga Dr. Niko Ferro Duke u marrë me vlera historike, arkeologjike të Lushnjës e të Divjakës, shpesh...

Si përkujtohej Fishta në vitin 1971… tek Arbëreshët – nga Frano Kulli

Si përkujtohej Fishta në vitin 1971… tek Arbëreshët nga Frano Kulli Na e përshkruan Ernest Koliqi një përkujtim syresh, në “Shêjzat” e tij. - Shqiptarët e...

Louis Aragon – takimi im surrealist me Poetin e famshëm francez! – nga Skënder Sherifi

Louis Aragon - takimi im surrealist me Poetin e famshëm francez! nga Skënder Sherifi Mes Komunizmit stalinian dhe Poezisë liriko-sentimentale Mes borgjezisë, luksit alla francez dhe Lufta...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.