back to top
28.5 C
Tirana
E premte, 19 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Vinçenc Zmajeviq

At Vinçens Malaj dhe Kuvendi i Arbenit mbajtë në Mërqi – nga Leka Ndoja

At Vinçens Malaj dhe Kuvendi i Arbenit mbajtë në Mërqi nga Leka Ndoja Vinçens Malaj në periudhën e studimit në “Propaganda Fide” në universitetin e Urbanos...

Shpallet Viti Jubilar i Kuvendit të Arbrit Me rastin e 320 – vjetorit – Janar 1703 – nga Frank Shkreli

  Shpallet Viti Jubilar i Kuvendit të Arbrit Me rastin e 320 - vjetorit - Janar 1703 nga Frank Shkreli Ishte viti 1703 - më saktësisht - 13,...

Shën Prendja e Kurbinit – “Scriptorium” i Trashëgimisë Historike dhe Kulturore Shqiptare nga Kastriot Marku

Shën Prendja e Kurbinit - “Scriptorium” i Trashëgimisë Historike dhe Kulturore Shqiptare nga Kastriot Marku Krahina e Kurbinit së paku që prej Mesjetës ka qenë një...

Kuvendi Kishtar i Arbërit 14 e 15 janar 1703

Kuvendi Kishtar i Arbërit 14 e 15 janar 1703 Me 14 e 15 janar të vitit 1703, në Mërqi afër Lezhës u organizua Kuvendi i Arbërit,...

Murtaja e vitit 1747 – nga ditari i Gjon Nikollë Kazazit nga Fahri Xharra

Murtaja e vitit 1747 - nga ditari i Gjon Nikollë Kazazit nga Fahri Xharra  Jemi në Gjakovën e vitit 1747... Ishte muaji mars, një mars i bukur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.