Nyjet-Arkivit për » Vangjel Toçi «

Mit’hat Araniti – Bashkëvuejtës dhe mik i paharruar – nga Lek Pervizi

Mit’hat Araniti – Bashkëvuejtës dhe mik i paharruar nga Lek Pervizi Kujtojmë intelektualin e lartë, patriotin e shquar dhe njeriun e rrallë Mit’hat Araniti, në 28-vjetorin e vdekjes, me 29 nëntor 1992 . Me Lexo Me Teper.

Dy Gladiatorë Ilirë në qytetin antik të Durrësit

Dy Gladiatorë Ilirë në qytetin antik të Durrësit Me 15 qershor 2015, u vendosën në qytetin e Durrësit për herë të parë, mbas më shumë se 40 vitesh Dy Gladiatorët e punuar Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook