Nyjet-Arkivit për » Shpresa Vrana «

Mall për diçka të vdekun poezi – nga Jozef Radi – dhe emocione lexuesish në dy vite leximi

Mall për diçka të vdekun poezi nga Jozef Radi dhe emocione lexuesish në dy vite leximi A ke pesë minuta kohë me ia vjedhë së dielës, dhe unë kam me t’dhurue Lexo Me Teper.

Eshtë kaq e thjeshtë dhe… ngrohtë… nga Shpresa Vrana

Përshëndetje Jozef, I lexoj herë herë punimet në sitin tuaj… Nëse do ta shihni të vlershme po ju dërgoj një material për shoqen time të paharruar Rozi Theohari (9 prill 1939 -13 Lexo Me Teper.

Kronikë e shkurtër për Lagjen e Vjetër nga Shpresa Vrana

Kronikë e shkurtër për Lagjen e Vjetër. nga Shpresa Vrana Zakonisht të gjithë ne, herë pas here marrim pak kohë nga e tashmja, për t’i hedhur sytë tek e shkuara, asaj Lexo Me Teper.

Bota e një gruaje tregim nga Shpresa Vrana

Bota e një gruaje tregim nga Shpresa Vrana Atë verë vendosëm të pushonim në Sarandë. Ishte fund gushti, kur valët merrnin ca rrudhje drastike aty nga mesnata, por dielli ngrohte mirë gjatë Lexo Me Teper.

Një verë e trazuar me det dhe libra…fragment nga esseja e Shpresa Vranas

Një verë e trazuar me det dhe libra fragment nga esseja e Shpresa Vranas Korrik… Kroaci… Kotorr… 2013 Bregu Dalmat me tërë bukurinë e tij na dha një kënaqesi relaksuese pas atij udhetimi disa Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook