back to top
33.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Sali Hidri

Beteja e Durrësit e vitit 1081 dhe bazilika e Shën Mëhillit – nga Ilirjan Gjika

Beteja e Durrësit e vitit 1081 dhe bazilika e Shën Mëhillit nga Ilirjan Gjika Për normanët dhe luftërat normano-bizantine ka shkruar gjerësisht historiania Ana Komnena. Në...

Fotoja “Kthimi i barkës në port” e atdhetarit dhe fotografit – Stefan Kaçulini – nga Qerim Vrioni

Fotoja "Kthimi i barkës në port" e atdhetarit dhe fotografit - Stefan Kaçulini nga Qerim Vrioni Durrësi dhe deti në fillim të shekullit XX Dihet se Durrësi...

Feja në shërbim të vëllazërimit dhe atdheut… – nga Jozef Radi

Feja në shërbim të vëllazërimit dhe atdheut... nga Jozef Radi Në Durrës perkujtohen dy martirë të demokracisë Në teatrin “Aleksandër Moisiu” u kujtuan shëmbëlltyrat e Atë Vinçenc Prennushit...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.