Nyjet-Arkivit për » Sali Bytyqi «

Jeta dhe Vepra Poetike e Lazër Radit – nga Sali Bytyçi

Jeta dhe Vepra Poetike e Lazër Radit nga Sali Bytyçi Jeta e Lazer Radit Lazër Radi ka lindur në Prizren më 29 janar 1916, dhe ishte i fundit i pesë fëmijëve të Prend Çup Lexo Me Teper.

Shtegtimi i Njeri-ziut… dhe një rrëfim i vonë për të nga Sali Bytyqi

Shtegtimi i Njeri-ziut… dhe një rrëfim i vonë për të nga Sali Bytyqi Një ditë, ndërsa po kërkoja një shkrim timin të kohës së shkuar në disa fletore të vjetra, gjeta edhe Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook