Nyjet-Arkivit për » Sahara «

“Lamtumira e Yjeve” – Parathënie e Isuf Luzajt për librin

“Lamtumira e Yjeve” Parathënie e autorit për librin (Jusuf Luzaj) I Nga të pesë artet, letërsia dhe nga të pesë degët e saj, poezia, nuk e pranojnë mediokritetin. Një pikturë jo perfekte, Lexo Me Teper.

Përmbytja… në Zjarr… nga Fritz Radovani

Përmbytja… në  Zjarr… nga Fritz Radovani Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë… Ishte viti 1944… Vjeshtë. Ishim në Dajç të Bregut Bunës te daja im, Don Kolec Prennushi, që sherbente prift n’at Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook