back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Pilo Peristeri

8 nëntor 1941 – 80 vjet më parë… -nga Saimir Kadiu

8 nëntor 1941 - 80 vjet më parë… nga Saimir Kadiu 80 vjet më parë… u themelua PKSH Enver Hoxha, Qemal Stafa, Ramadan Citaku, Elami Nimani,...

Qyfyre nga syfyret e diktaturës – nga Artan Gjyzel Hasani

Qyfyre nga syfyret e diktaturës nga Artan Gjyzel Hasani Viti 1979. Na çuan të vizitojmë Kombinatin e Autotraktorëve dhe Ekspozitën Shqipëria Sot. Një ritual propagandistik kombëtar...

Deri në frymë të fundit të jetës sime… – nga Adriatik Riza Dosti

Deri në frymë të fundit të jetës sime...* nga Adriatik Riza Dosti Urrejtja është në fakt shkalla e fundit extreme e zemërimit njerëzor dhe që të...

Me batutat dhe humorin e së përditshmes… së Agim Xhafkës

Me batutat dhe humorin e së përditshmes... së  Agim Xhafkës Me humorin dhe shpirtin e batutës së Agim Xhafkës, janë të rralla ditët që shpëtojnë...

Kush nuk flet me emna?! nga Fritz Radovani

Kush nuk flet me emna?! nga Fritz Radovani Në 70 vjetorin e përmbytjes së Shqipnisë... Në çdo metër katror... vetëm dosje...!!!” Besoj, ju kujtohet shprehja popullore: “Më...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.