Nyjet-Arkivit për » Petrit Gaçe «

Liqeni i Luciferit – nga Muç Xhepa

Liqeni i Luciferit nga Muç Xhepa “Neroni” i ngrirë mes e poshtë në liqenin, që Luciferi krijoi me lot, pasi tradhtoi Zotin, rënkonte netëve me zë. Skënder Tufa, mik i imi, azilant politik Lexo Me Teper.

Doktoreshë Lona: e harruara, e paharrueshme! – nga Edmond Hasani

Doktoreshë Lona: e harruara, e paharrueshme! nga Edmond Hasani Duke pasur një dëshirë dhe ndjerë një detyrë morale për të shkruar diçka për kirurgen e parë shqiptare, Lona Toptani, kolege dhe mikeshë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook