back to top
22.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

“Nder i Kombit”

Rrëfimi i fundit tronditës i Lili Cingut… – nga Adriatik Riza Dosti

Ditën e hënë me 5 shkurt 2024, u nda nga jeta në moshën 70-vjeçare, valltarja Liljana Cingu, e njohur për të gjithë si Lili,...

Ujqit e pudrosur me miell… – nga Sadik Bejko

Ujqit e pudrosur me miell… nga Sadik Bejko Ka një përrallë të ujqve që pudrosen me miell.  Këtë e dimë që nga fëmijëria, do të thoni. Po....

Rozmari Jorganxhi dirigjentja e parë shqiptare, “Mjeshtre e Madhe, këngëtare lirike mezzosoprano do t’i mungojë skenës po jo muzikës shqiptare

Rozmari Jorganxhi dirigjentja e parë shqiptare, “Mjeshtre e Madhe, këngëtare lirike mezzosoprano do t'i mungojë skenës po jo muzikës shqiptare* Rozmari Jorganxhi u lind më...

Mbi të gjitha, politikanët dhe historianët duhet të jenë atdhetarë dhe të moralshëm (Ese për analistin ing. Mërgim Korça) nga Thanas L. Gjika

Mbi të gjitha, politikanët dhe historianët duhet të jenë atdhetarë dhe të moralshëm (Ese për analistin ing. Mërgim Korça) nga Thanas L. Gjika. Ing. Mërgim Korça, në...

Nëse ka një njeri në këtë rruzull, që torturohet edhe e vdekur, ajo është Musine Kokalari nga Novruz Xh. Shehu

Nëse ka një njeri në këtë rruzull, që torturohet edhe e vdekur, ajo është Musine Kokalari nga Novruz Xh. Shehu (Në vend të përgjigjes Elida...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.