Nyjet-Arkivit për » Murad Toptani «

Nacionalizmi në sfondin ndërkombëtar, roli i Zogut në ndërtimin e shtetit shqiptar – Ervina Toptani intervistuar nga Eneida Jaçaj

Nacionalizmi në sfondin ndërkombëtar, roli i Zogut në ndërtimin e shtetit shqiptar Ervina Toptani intervistuar nga Eneida Jaçaj Një komb pa histori, nuk mund të ekzistojë! Historia e kombit tonë na dallon Lexo Me Teper.

Humbja e Gjergj Fishtës… në domino!! dhe një poezi satirike nga Dhimitër Berati

Humbja e Gjergj Fishtës… në domino dhe një poezi satirike nga Dhimiter Berati Dhimitër Berati, dhe historia e poezisë që Pjetër Arbnori ia dha Arkivit të Shtetit Ish-kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Lexo Me Teper.

Testamenti i Mid’hat Frashërit

Mid’hat bej Frashëri (1880-1949) nga Klodi Stralla Këtë 3 tetor, mbushen plot 73 vjet nga vdekja e njërit prej figurave më madhore të kombit tonë, djalit të Abdylit dhe nipit të Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook