Nyjet-Arkivit për » Ministria e Brendshme «

Përulësisht, Faleminderit Ambrozia… – nga Albert Vataj

Përulësisht, Faleminderit Ambrozia nga Albert Vataj …që na bërë të krenohemi dhe të besojmë se ende ka shpresë për të ëndërruar dhe besuar tek liria e fjalës… . Përballja e gazetares Ambrozia Meta Lexo Me Teper.

Vite “të lavdishme” nga Maks Rakipaj

Vite “të lavdishme” nga Maks Rakipaj Kam njohur në kampin e përqëndrimit të Ballshit Spiro N., me origjinë nga Vunoi i Himarës, i dënuar me 22 vjet burg. Në kujtimet e Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook