back to top
28.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Letërsia

A ka hall qeveria që ia zgjidh letërsia?! – nga Faruk Myrtaj

A ka hall qeveria që ia zgjidh letërsia?! nga Faruk Myrtaj Mbase do duhej një skicim më i gjërë publik, të asaj që ndodhi në...

Prangimi i fjalës së lirë – Opinon nga Behar Gjoka

Prangimi i fjalës së lirë Opinon nga Behar Gjoka Teksa dëgjon, sa të zhurmojnë veshët, politikanët dhe opinionistët e ndarë në krahët e politikës, e prek...

Një vështrim mbi letërsinë e Patrick Modianos përgatiti Anila Xhekaliu

Një vështrim mbi letërsinë e Patrick Modianos në veçanti “Lulet e rrënimit” dhe “Falja e dënimit”. përgatiti Anila Xhekaliu Veprat e Patrick Modiano-s janë publikuar në Shtëpinë...

Prof. Champseix: Ja pse Kadare nuk e merr çmimin Nobel…

Prof. Champseix: Ja pse Kadare nuk e merr çmimin Nobel... nga Kreshnik Bekteshi kultplus Profesori nga Universiteti i Parisit Jean Paul Champseix, ka thënë se shkrimtari...

Sabri Hamiti: “Rugova – monument kulture dhe historie”

Sabri Hamiti: "Rugova - monument kulture dhe historie” Intervistë e shkrimtarit Sabri Hamiti, mik e bashkëpunëtor shumëvjeçar i presidentit Rugova Zoti Hamiti ju e keni njohur...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.