Nyjet-Arkivit për » Lame Fandi «

Lame Fandi ose humanizmi i madh në një libër të “vogël” – parathënia e librit nga Jozef Radi

Lame Fandi ose humanizmi i madh në një libër të “vogël” parathënia e librit nga Jozef Radi Harallamb Fandi, sjell së fundi librin me tregime: “Pranverë brenda vjeshtës” ku, edhe pse në Lexo Me Teper.

“Requiem për Musine Kokalarin” – dramë nga Gjergj Jozef Kola + Opinione

“Requiem për Musine Kokalarin” dramë nga Gjergj Jozef Kola Në shkurt asht përvjetori i lindjes së Musine Kokalarit, ndaj kjo dramë vjen si përkujtim ndaj jetës dhe veprës së saj. Drama “Requiem Lexo Me Teper.

Fatos Mero Rrapaj, një yll që nuk shuhet kurrë – nga Gëzim Zilja

Fatos Mero Rrapaj, një yll që nuk shuhet kurrë. nga Gëzim Zilja Më 06.07.1930, lindi në fshatin Gumenicë të Vlorës, Fatos Mero Rrapaj një nga ata njerëz të rrallë që në kushte Lexo Me Teper.

“Portret i Beethovenit” – nga Richard Specht njё pёrkthim dhe njё shёnim pёr Beethovenin – nga Lame Fandi

“Portret i Beethovenit” – nga Richard Specht njё pёrkthim dhe njё shёnim pёr Beethovenin nga Lame Fandi I dashur Jozef, pёr ty kam si gjithmonё mirёnjohjen, qё vjen nga pasurimi i vazhdueshёm i Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook