back to top
22.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Krajl Nikolla

Pjetro Marubi (1834 – 1903) – nga Fritz Radovani

Pjetro Marubi (1834 - 1903) nga Fritz Radovani Shkodra - djepi i kulturës dhe i artit Atdhetar Shqiptar Krahas hapjes së shkollave fillestare private Shqipe dhe atyne...

Evokim në histori – Oso Kuka nga Denata M. Rroji 

Evokim në histori - Oso Kuka nga Denata M. Rroji  Osman Bejtullah Kuka (i thirrun Oso Kuka) u lind në vitin 1820 në qytetin e Shkodrës,...

Ku isha në vigjilje të pavarësisë – letër e Eqrem bej Vlorës drejtue Mustafa Krujës

Ku isha në vigjilje të pavarësisë letër e Eqrem bej Vlorës drejtue Mustafa Krujës ⁠ Romë, më 2 maj 1955 Fort i nderuëshmi mik, ⁠ Letra e Juaj, me...

Historia e komandantit legjendar Hasan Riza Pasha nga Dr. Genti Kruja

Historia e komandantit legjendar Hasan Riza Pasha nga Dr. Genti Kruja Në kohën kur në Vlorë më 28 nëntor 1912, u shpall Pavarësia, të Katër...

Dedë Gjo’ Luli nga Fritz Radovani

Dedë Gjo’ Luli nga Fritz Radovani Një emen që tue mos pasë pranë asnjë epitet nënkupton në Tè: Shqipninë, Flamurin, Malësinë, Hotin, Burrninë, Trimin e Traboinit,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.