Nyjet-Arkivit për » Jola Zadrima «

Cikël poetik nga Melita Vjerdha

Melita Vjerdha – Përballe nji prove të vështirë Merita Vjerdha i përket gjeneratës së postdiktaturës, pra atij brezi të që nuk e jetoi dhe as e njofti diktaturën reale, po ama Lexo Me Teper.

Zoja që nuk din me harrue… cikël poetik nga Jola Zadrima

Për poezinë e Jolës… nga Jozef Radi Të shkruesh diçka për poezinë e Jolës, mbasi je thekë n’leximin e rileximin e këtij cikli prej ma shumë se dhjetë poezish, s’asht fort Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook