Nyjet-Arkivit për » Jan Janssens «

Mitet përmes kryeveprave në dy piktura të Rubens dhe Jerome

Mitet përmes kryeveprave në dy piktura të Rubens dhe Jerome Miti “Pero” ose “Mirbërësja romane” – Rubens “Romania mëshiruese” është historia e një gruaje të quajtur Pero, e cila fshehurazi e ushqeu Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook