back to top
24.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gomari i Babatasit

Një borxh qytetarie që i kthehet Shkodrës – nga Agron Milaj

Një borxh qytetarie që i kthehet Shkodrës nga Agron Milaj Fjala në promovimin e librit “Kujtime për Shkodrën 1926-1931” i Jakov Milajt Të nderuar qytetarë të Shkodrës ...

Vatra Promovon romanin e Dine Dines “Mbi Varkën e Karontit” (28 Prill 2018) – dhe një shënim nga Ilirjan Blloshmi

Vatra Promovon romanin e Dine Dines “Mbi Varkën e Karontit” (28 Prill 2018) Vatra - në promovimin-debat pёr krimet e komunizmit, i pranishёm shkrimtari Visar...

Humbja e Gjergj Fishtës… në domino!! dhe një poezi satirike nga Dhimitër Berati

Humbja e Gjergj Fishtës... në domino dhe një poezi satirike nga Dhimiter Berati Dhimitër Berati, dhe historia e poezisë që Pjetër Arbnori ia dha Arkivit...

1949 – Pse u dënua Gjergj Fishta?! – Dokument pa nënshkrim

1949 - Pse u dënua Gjergj Fishta?! Dokument pa nënshkrim Ndër tezat që po përgatiteshin të diskutoheshin në Konferencën III të Lidhjes parashtrohet dhe kjo...

Vepra e Plotë e At Gjergj Fishtës – Dhjetë Vëllime – nga Frano Kulli

Vepra e Plotë e At Gjergj Fishtës në Dhjetë Vëllime nga Frano Kulli Vepra e plotë e Fishtës, në dhjetë vëllime, është në qarkullim prej vitit 2012....

Gomari i Babatasit (Metamorfoza) – Gjergj Fishta

Gomari i Babatasit (Metamorfoza) - Gjergj Fishta Ju rrugaça e sallahana vagabonda, shakllabana, rriqna t'ndyet, mikrobe të kqij qi të mjerës ksaj Shqypni thellë hi i keni në mushkni pa...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.