back to top
33.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Gino Luka

Gjuha shqipe zhyt e mbyt… nga Gino Luka

Gjuha shqipe zhyt e mbyt... nga Gino Luka  Ndotja e gjuhës shqipe nga fjalët e huaja të panevojshme   Përdorimi i fjalëve të huaja në media, internet,...

Shkodra e Shqipërisë – nga Antonio Baldacci – Përkthimi në shqip Gino Luka

Shkodra e Shqipërisë nga Antonio Baldacci Përkthimi në shqip Gino Luka Antonio Baldacci (Bologna, 1867-1950), autori i artikullit në vijim “Shkodra e Shqipërisë”, ka qenë një botanist...

Rëndësia e dialekteve nga Gino Luka

Rëndësia e dialekteve nga Gino Luka Rëndësia e dialektit qëndron në faktin se është shumë afër me jetën e përditshme e të vërtetë të njerëzve dhe...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.