back to top
31.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Flamur Gashi

Imzot Nikë Prela – (3 qershor 1918 – 25 shkurt 1996) Simbol i veçantë i Kombit dhe Fesë! – nga Flamur Gashi

Imzot Nikë Prela - (3 qershor 1918 - 25 shkurt 1996) Simbol i veçantë i Kombit dhe Fesë! Ipeshkëvi i parë i Ipeshkëvisë së Dardanisë së...

Vizita e ardhëshme e Papa Françeskut në Kosovë – nga Frank Shkreli

Vizita e ardhëshme e Papa Françeskut në Kosovë nga Frank Shkreli Në një intervistë me revistën spanjolle, “Vida Nueva”, me rastin e 65-vjetorit të saj, Papa...

Prap bien kambanat në kishën e Currjave t’Epërm – nga Frank Shkreli

Prap bien kambanat në kishën e Currjave t’Epërm nga Frank Shkreli Nuk jam i sigurt se kush prej lexuesve - përveç atyre që vijnë nga Tropoja...

Mustafa Arapi (23 korrik 1950 – 21 janar 2021) – Një personalitet dinjitoz me një krijimtari plot veçanti

Mustafa Arapi (23 korrik 1950 - 21 janar 2021) Një personalitet dinjitoz me një krijimtari plot veçanti Avni Delvina Sot Arti shqiptar humbi një ndër...

Largohet Baca Adem Istrefi – Shkrimtari që na la peng fjalën… – Behar Gjoka & Flamur Gashi

Largohet Baca Adem Istrefi - Shkrimtari që na la peng fjalën... nga Behar Gjoka & Flamur Gashi U shua dielli për shkrimtarin Adem Istrefi! nga Flamur...

Esat Mekuli (1916-1993) – Jeta dhe vepra – nga Flamur Gashi

Esat Mekuli (17 dhjetor 1916 - 6 gusht 1993)  jeta dhe vepra nga Flamur Gashi Në kujtim të, poetit të parë të Kosovës pas Luftës së...

Presidenti Nishani dekoroi ilirologun Aleksandër Stipçeviq

Kush është Prof. Dr. Aleksandar Stipçeviq (1930) Historiani, arkeologu, bibliografi, bibliotekari, eseisti, albanologu i mirënjohur Prof. Dr. Aleksandar Stipçeviç, lindi në fshatin Arbënesh të Zarës,...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.