Nyjet-Arkivit për » Fatos Arapi. “Kurora e Artë” «

Poezi lirike nga Fatos Arapi

Poezi lirike nga Fatos Arapi Lamtumirë Marr me vete djegie perëndimesh nëpër muzgje të qeta, silueta qiparisash nëpër sfonde të murrme ullinjsh. Dhe blloqet e hijeve të Çikës, që përkunden netëve mbi konstelacione yjesh Jonit përposhtë. . Lamtumirë! Kudo që shkoj jam një Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook