Nyjet-Arkivit për » Evlia Çelebiu «

Ndoc Jakova, Shkodrani hero që s’duhet harruar – nga Kolec P. Traboini

Vllaznit Jakova: – Ndoc, Dedë, Prenkë dhe Çesk Jakova Ndoc Jakova, Shkodrani hero që s’duhet harruar nga Kolec P. Traboini 23 vjeçar ishte djaloshi shkodran Ndoc Jakova, i pjekur me frymën e atdhetarisë Lexo Me Teper.

E vërteta ime… edhe politike – nga Flutura Açka

E vërteta ime… edhe politike nga Flutura Açka Të dashur Miq, Ju falenderoj të gjithëve, të njohur e të panjohur që më keni shkruar, i jam thellësisht mirënjohëse kujdesit tuaj! Kanë kaluar vetëm pak Lexo Me Teper.

Argumentet dhe metodat e politikës ekspansioniste serbe për ta sunduar Kosovën nga Akademik Mark Krasniqi

Argumentet dhe metodat e politikës ekspansioniste serbe për ta sunduar Kosovën nga Akademik Mark Krasniqi Sesioni VI Shkencor, Istog (Burim), mbajtur më 20 e 21 Maj 2007 Politika ekspansioniste serbe ndaj trojeve shqiptare Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook