back to top
33.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Evgjen Merlika

Traktatet e Atjon Zhitit – pjezësa –

Traktatet e Atjon Zhitit - pjezësa - Ai që do ta botonte i pari Atjon Zhitin, që do të gjente diçka ndryshe dhe të veçantë...

“Katër familje në një dhomë, kur flenë s’shtrijnë dot as këmbët…” Një dokument… dhe një e vërtetë…!

Një dokument... dhe një e vërtetë...! Historia e Evgjen Merlikës me Lazër Radin në Gradishtë Ndërsa po e lexoja një dokument të Ministrisë së Brendëshme të...

E vërtetës e diktaturës si pasqyrë për të reflektuar… nga Shkëlqim Bylykbashi

E vërtetës e diktaturës si pasqyrë për të reflektuar... nga Shkëlqim Bylykbashi Refleksione mbi romanin e Dine Dines “Mbi Varkën e Karontit” Historia e një njeriu që...

Edira Merlika, nga kampet e përqendrimit drejtuese te “Ralph Lauren”

Edira Merlika... nga kampet e përqendrimit drejtuese te “Ralph Lauren” (intervistë) *** Ma shumë se nji vit ma parë, kur e lexova kët intervistë të...

Si u bëra hero i ditës! Dine Dine

Si u bëra hero i ditës! Dine Dine Që në moshë të njomë kisha dëgjuar nga të moshuarit të thuhet se; historia përsëritet ose përsërit...

“Autokritika”… rrefim nga Dine Dine

"Autokritika"... Rrefim nga Dine Dine "Ore, po qo ish për të vanur kujën, jo ta themi kshua, si burri burrit. Qy ish sabotim. Ke sabotur aksionin...

Rikthim në kohrat dhe vitet e shkollës Dine Dine

Rikthim në kohrat dhe vitet e shkollës nga Dine Dine Meqë ishte herët vendosëm të vizitojmë si çdo vit varrezat e prindërve tanë. Kaluam Savrën ku...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.