back to top
29.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Elez Biberaj

Një jetë… disa histori Shtatë pyetje studiuesit Idriz Lamaj – nga Marjana Bulku

Një jetë... disa histori Shtatë pyetje studiuesit Idriz Lamaj - nga Marjana Bulku Ju e braktisët fizikisht Shqipërinë komuniste duke tentuar të mbërrini tek disa liri,...

“Zëri i Amerikës” organizoi pritje për kolegët, bashkpuntorët dhe miqtë e Dr. Elez Biberajt me rastin e daljes në pension – nga Frank Shkreli

  “Zëri i Amerikës” organizoi pritje për kolegët, bashkpuntorët dhe miqtë e Dr. Elez Biberajt me rastin e daljes në pension nga Frank Shkreli Të enjten që kaloi,...

Dr. Elez Biberaj, Ikona e Gazetarisë dhe Fjalës së Lirë në Zërin e Amerikës del në pension – nga Frank Shkreli

Dr. Elez Biberaj, Ikona e Gazetarisë dhe Fjalës së Lirë në Zërin e Amerikës del në pension nga Frank Shkreli Po mbyllet një kapitull i artë...

Martin Camaj, pishtar i kulturës tonë kombëtare – nga Idriz Lamaj

Martin Camaj, pishtar i kulturës tonë kombëtare nga Idriz Lamaj Jeta dhe veprat Martin Camaj u lind në Temal të Dukagjinit, në vitin 1925. Edukimin fillestar e...

Debat në “Parlamentin” e Vatrës: Demokracia nuk pret, të autorit Frank Shkreli – Kronikë nga Dalip Greca botuar në gazetën Dielli, Prill 2018

Debat në “Parlamentin” e Vatrës: Demokracia nuk pret, të autorit Frank Shkreli Kronikë nga Dalip Greca botuar në gazetën Dielli, Prill 2018 me rastin e...

Kronikë nga Komuniteti shqiptaro-amerikan: 20-vite krijimtari letrare në amerikë – nga Frank Shkreli

Kronikë nga Komuniteti shqiptaro-amerikan:  20-vite krijimtari letrare në amerikë nga Frank Shkreli Ky vit shënoi 20-vjetorin e themelimit të Shoqatës së Shkrimtarëve Shqiptaro-Amerikanë. Festimet e këtij përvjetori...

Jeta me shumë të panjohura e një mendimtari evolucionist, Branko – Aleksandër Merxhani nga Çamëria – nga Pertefe Leka

Jeta me shumë të panjohura e një mendimtari evolucionist, Branko - Aleksandër  Merxhani nga Çamëria nga Pertefe Leka Uroj të jeni mirë familjarisht, Jozef Shkrimin që po...

Sfidat e Konsolidimit të Demokracisë Shqiptare – nga Dr. Elez Biberaj

Sfidat e Konsolidimit të Demokracisë Shqiptare nga Dr. Elez Biberaj Drejtor i Drejtorisë së Euroazisë - Zëri i Amerikës Pjesë nga fjala në ceremoninë e 110 vjetorit...

Sami Repishti – Një institucion i mëvetësishëm – nga Thanas L. Gjika

Sami Repishti - Një institucion i mëvetësishëm nga Thanas L. Gjika Portret-biografi kushtuar veprimtarit të shquar Prof. Sami Repishtit Sami Repishti është një nga ata të përvojtur,...

Kush është Diaspora shqiptare e vërtetë Thanas L. Gjika

Kush është Diaspora shqiptare e vërtetë nga Thanas L. Gjika (Me rastin e vizitës që do të bëjë Ministri Majko tek ne) Qeveria Rama i shtoi...

Vështrim krahasimtar në studimet e sotme për Faik Konicën – nga Thanas L. Gjika

Vështrim krahasimtar në studimet e sotme për Faik Konicën nga Thanas L. Gjika (Vlerësime për veprat e J. Kastratit, I. Ikonomit, F. Andreas dhe A. Alibalit) ...

Profesori ynë i nderuar Arben Puto – Tradhëtar i idealit të tij – Komunizmit nga Mërgim Korça

Profesori ynë i nderuar Arben Puto, Tradhëtar i idealit të tij - Komunizmit nga Mërgim Korça Sado që titulli i intervistës lëshuar nga profesor Arben Putua, ishte një...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.