Nyjet-Arkivit për » Edlira Zeneli «

Mall për diçka të vdekun poezi – nga Jozef Radi – dhe emocione lexuesish në dy vite leximi

Mall për diçka të vdekun poezi nga Jozef Radi dhe emocione lexuesish në dy vite leximi A ke pesë minuta kohë me ia vjedhë së dielës, dhe unë kam me t’dhurue Lexo Me Teper.

Ç’mu vërtit në mendje koha… nga Edlira Zeneli

Ç’mu vërtit në mendje koha… nga Edlira Zeneli M’u vërtitën sonte syve mijra kujtime. Dhe shkak m’u bë një këngë labe: “…Të këndon lumi moj xhane/ dale himarjote dale, bashkë i kemi këngë dhe Lexo Me Teper.

Nëpër gjurmë të letrave të Azem Qazimit nga Edlira Zeneli

Nëpër gjurmë të letrave të Azem Qazimit nga Edlira Zeneli Në një nga ato ditët e zhegta të fund-gushtit, teksa rrezitesha në te sosur të ditës, ndën rrezet që të puthin kresët Lexo Me Teper.

Na… Bijtë e Shamjeve dhe Nofkave… nga Jozef Radi

Na… Bijtë e Shamjeve dhe Nofkave… nga Jozef Radi Para do kohe në murin e Fb të Albana Fanit ndesha nja pesë a gjashtë fjalë (fyese e tallëse aq tradicionale ndër ne) Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook