Nyjet-Arkivit për » “Bori e Partisë” «

Lasgushi i Madh dhe diktatura!* nga Ilir Seci

Lasgushi i Madh dhe  diktatura!* nga Ilir Seci 27 Dhjetori kujtohet si datëlindja e Lasgushit tonë të madh… Mjeshtri, gjigand i gjuhës shqipe, u lind me 27 Dhjetor 1899… pikërisht në një ditë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook