Nyjet-Arkivit për » Blerta Zhegu «

Blerta Zhegu, një shqiptare tjetër me zë brilant

Blerta Zhegu, një shqiptare tjetër me zë brilant Një tjetër shqiptare po lakohet nga kritika si një ndër zërat operistikë më të mirë në Evropë. Sopranoja shqiptare Blerta Zhegu ka tërhequr vëmendjen Lexo Me Teper.

Fituesit e çmimeve “Penda e Kristaltë” 2017

Fituesit  e çmimeve “Penda e Kristaltë” 2017 “Penda e Kristaltë” asht nji vlerësim i përvjetshëm i nji grupi intelektualësh vullnetmirë, pjesa ma e madhe të cilëve jetojnë jashtë realitetit shqiptar. Asht Lexo Me Teper.

“Pendë e Kristaltë” edhe sopranos Blerta Zhegu

“Pendë e Kristaltë” edhe sopranos Blerta Zhegu Juria vlerëson sopranon Blerta Zhegu, me çmimin ndërkombtar “Penda e Kristaltë” . me kët motivacion: . “Si nji ndër talentet më të sukseshëm në interpretimin e kryeveprave të Lexo Me Teper.

Për zërin… dhe koncertin e Blertës… nga Jozef Radi

 Për zërin… dhe koncertin e Blertës… nga Jozef Radi Nesër në Akademinë e Arteve, Blerta Zhegu nji soprano mjaft e re dhe premtuese, që po i ngjit shkallët e karrierës artistike Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook