Nyjet-Arkivit për » Besnik Bislimi «

Nënshkruhet vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovë Strasburg, 19 prill 2023

Nënshkruhet vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovë Strasburg, 19 prill 2023 Pas shumë viteve pritjesh, në një ceremoni të organizuar në Parlamentin Evropian në Strasburg, u nënshkrua zyrtarisht vendimi për liberalizimin Lexo Me Teper.

Votohet Qeveria Kurti 2 – nga Arta Sopi

Votohet Qeveria Kurti 2 nga Arta Sopi Deputetët e Kosovës me 67 vota pro, 30 kundër dhe asnjë abstenim kanë votuar për Qeverinë e re të vendit. Kjo Qeveri do të udhëhiqet Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook