back to top
33.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Balto Radi

Lexim i një fotoje… si nji legjendë! – nga Jozef Radi

Lexim i një fotoje... si nji legjendë! nga Jozef Radi Fotoja në fjalë është e vitit 1923, realizuar në qytetin e Prizrenit. Në foto janë atë e...

Requiem për 22 Martirët e “Bombës” – parathënie nga Jozef Radi

Me rastin e 71 vjetorit të Bombës në legatën Sovjetike, doli nga shtypi dhe është në qarkullim libri: “22 Martirët e 26 gushtit 1951”...

Datëlindjet e Lazër Radit… – nga Jozef Radi

Datëlindjet e Lazër Radit... nga Jozef Radi  Lazër Radi ka lindur në Prizren, me 29 janar 1916. Po, për nji periudhë të gjatë vitesh, ndër gjithë dokumentet...

Datëlindjet e ngatërrueme të Lazër Radit… – nga Jozef Radi

Datëlindjet e ngatërrueme të Lazër Radit... nga Jozef Radi  Lazër Radi ka lindur në Prizren, me 29 janar 1916. Për nji periudhë të gjatë vitesh, ndër gjithë dokumentet e...

Fluturim mbi veprën poetike të Lazër Radit e disa histori rreth saj… – nga Jozef Radi

Fluturim mbi veprën poetike të Lazër Radit dhe disa histori rreth saj... nga Jozef Radi Në hymje të kësaj përmbledhjeje poetike, e cila përban krejt veprën...

Jeta e panjohur e Françesk Radit në një liber… – nga Dhurata Hamzai

Jeta e panjohur e Françesk Radit në një liber… nga Dhurata Hamzai Françeski Radi: Kantautor i madh, prej familjeve që i dhanë personalitete të mëdha Shqipërisë: stërnip i...

Lazër Radi – Dosja e Përpunimit Nr. 793 (1962 – 1991)

Lazër Radi - Dosja e Përpunimit Nr. 793 (1962 - 1991) Te dhena mbi dosjen e Perpunimit 2/A te Objektit Lazer Radi Këto çka ju paraqiten...

Lamtumirë, o drandofille Shkodre!

Lamtumirë, o drandofille Shkodre! Ka ndrruar jetë nji grua e thjeshtë, që mbërriti deri në kufinjtë e shekullit; nji nanë dhe gjyshe e mrekullueshme artistësh;...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.