back to top
33.5 C
Tirana
E hënë, 22 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Arbëneshët e Zarës

Njerëz të mëdhenj të Botës Shqiptare në përkujtim të Pal Deshpalit – nga Preveza Abrashi

Njerëz të mëdhenj të Botës Shqiptare në përkujtim të Pal Deshpalit nga Preveza Abrashi Pal Deshpali kompozitor dhe dirigjent me famë botërore, nga familjet prestigjioze te Arbëneshëve...

“Môšum mo kânda drita!” tek arbëneshët e Zarës – nga Prof. Dr. Aljula Jubani Bengu

“Môšum mo kânda drita!” tek arbëneshët e Zarës Prof. Dr. Aljula Jubani Bengu Në hapësirat ballkanike, europiane dhe më tej, gjuha shqipe sot ka një shtrirje...

Derisa Stipçeviqi të jetë gjallë, mos pretendoni ta ndryshoni historinë e shqiptarëve…

Derisa Stipçeviqi të jetë gjallë, mos pretendoni ta ndryshoni historinë e shqiptarëve... Llukman Halilin bisedon me Profesor Aleksandër Stipçeviq Shandri (Aleksandër Stipçeviq), ky shkencëtar me famë...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.