back to top
22.5 C
Tirana
E diel, 14 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Annie Ernaux

Jon Fosse u vlerësua nga gjyqtarët e Nobelit: “i ka dhënë zë të pathënës” Autori norvegjez i romaneve, tregimeve të shkurtra dhe dramës pintereske

Jon Fosse u vlerësua nga gjyqtarët e Nobelit: “i ka dhënë zë të pathënës” Autori norvegjez i romaneve, tregimeve të shkurtra dhe dramës pintereske nga...

Annie Ernaux, disa fjalë mbi çmimin NOBEL të Letërsisë 2022 – nga Skënder Sherifi (Bruksel)

Annie Ernaux, disa fjalë mbi çmimin NOBEL të Letërsisë 2022 nga Skënder Sherifi (Bruksel) Siç e dini, për çdo vit, shqiptarët e presin me një farë...

Për së dyti me Annien – nga Sami Milloshi

Për së dyti me Annien nga Sami Milloshi Ndonjëhere dikush të bëhet i/e dashur për një kohë fare të shkurtër. Të hyn në zemër dhe...

Annie Ernaux – Çmimi Nobel për Letërsinë 2022 – Përgatiti Ilirjana Stankaj

Annie Ernaux - Çmimi Nobel për Letërsinë 2022 Përgatiti Ilirjana Stankaj Annie Ernaux (1940) është fituesja më e re e titullit më prestigjioz që mund të...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.