back to top
21.5 C
Tirana
E enjte, 25 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Ambroz Marlaskaj

“Nji monument historik pazotsie në lamë t’arsimit në Shqipni” – At Ambroz Marlaskaj – Pamflet hkodër më 1922

“Nji monument historik pazotsie në lamë t’arsimit në Shqipni” At Ambroz Marlaskaj (19.11.1884 -14.06.1939) Pamflet - shkrue e botue në Shkodër më 1922 U mor nga Revista...

At Zef Ndoc Mesi 2 janar 1869 – 15 dhjetor 1945 (76 vjeç) Frat Famullitar, qi hapi shkollën në 1903, në Iballë

At Zef Ndoc Mesi 2 janar 1869 - 15 dhjetor 1945 (76 vjeç) Frat Famullitar, qi hapi shkollën në 1903, në Iballë nga Bep Martin Pjetri Jeta...

Nga Komisia Letrare Shqipe e 1916 te Pirro Misha – nga Alba Kepi

Nga Komisia Letrare Shqipe e 1916 te Pirro Misha nga Alba Kepi Vendosa të rifreskoj regjistrimin në Bibliotekën Kombëtare. Sapo ngjit shkallët qetësia e mendimet të pushtojnë...

Djeri në Fanatizmë – Kujtime për Gjergj Fishtën nga Justin Rrota

Djeri në Fanatizmë - Kujtime për Gjergj Fishtën nga Justin Rrota Asht vjeti 1911. Shkollat Françeskane kremtojn pêsdhetëvjetorin e themelimit. Drejtuer: Auktori i Lahutës. A kishte...

Atë Zef Pllumi – Institucioni që u rezistoi kohëve… – nga Anton Çefa

Atë Zef Pllumi - Institucioni që u rezistoi kohëve... nga Anton Çefa Pata fatin ta njoh dhe disa herë të shkëmbej me të mendime për problemet...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.