back to top
24.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

TAG

Aldous Huxley

E bukura! – nga Arben Borshi

E bukura! nga Arben Borshi Ditë më parë, Z. Sokol Parruca, kishte publikuar një shkrim ku na kujtonte “të bukurat e Shkodrës” Ndaj mora shkas e po...

Pse po fryjnë Sirenat e Luftës? (Labirinti i Kaosit… Subkoshienca e Thanatosit) – nga Skënder Sherifi

Pse po fryjnë Sirenat e Luftës? (Labirinti i Kaosit... Subkoshienca e Thanatosit) nga Skënder Sherifi Nuk e di pse, apo dikund e di... por ky vit 2024...

Ky libër – si Monument i Grues Shqiptare përballë Përbindshit Komunist! – nga Arben Borshi

  Mri Dedja e Merrnaçajve Ky libër - si Monument i Grues Shqiptare përballë Përbindshit Komunist! nga Arben Borshi Mora shkas me ba nji koment për librin e fundit...

Shënime nga “Bota e re” – nga Aldous Huxley (1894-1963)

Brave New World - Aldous Huxley (1894-1963) Shënime nga “Bota e re” nga Aldous Huxley (1894-1963) “Ipnopedia” - Arben Borshi “Ipnopedia” është një term që për herë të...

Plani “Kalergi” – nga Ervina Toptani

Plani “Kalergi” nga Ervina Toptani Konti austriak Richard Coudenhove Kalergi. (nëna japoneze, babai austriak, lindur në Tokio në nëntor 1894)... kur globalizmi dhe teoria e tij përgatitej 100...

“Vizioni mistik i universit dhe norvegjishtja” Parathënia e librit – nga Afërdita Zaja

“Vizioni mistik i universit dhe norvegjishtja” Parathënia e librit nga Afërdita Zaja I nderuar lexues, Unë jam një vajzë e thjeshtë nga Shqipëria, ashtu si shumë të...

Aldous Huxley (1894-1963) – Historia

“Fakti që njerzit s'mësojnë shumë prej leksioneve të historisë, asht ma i randsishmi i krejt leksioneve të historisë...”

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.