Dhelpna n’arrati – Alda Merini (1932-2009) -

Alda Merini (1931-2009)

Alda Merini (1931-2009) 

Dhelpna n’arrati – Alda Merini (1932-2009)

Atyne që m’pvesin
sa dashni ke pasë n’jetë
u përgjigjem:
Shikoni e kqyrni pyjet
me pa
ndër sa leqe
ka mbetë gëzofi jem.

Ju mund të ndiqni çdo përgjigje për këtë term nëpërmjet RSS 2.0 feed. Ju mund të lini një përgjigje , ose Ndiqni nga faqja e juaj. Kategoria: Aforizma e ditës  Etiketat: ,
Një përgjigje
  1. lola shehi Tha:

    …dhe të gjithë e kanë gjykuar, por ajo as ka dasht t’ja dije, ka vazhduar të dashurojë dhe të shkruaj poezi dashurie!
    Një zonjë tepër e fisme!

Lini një Përgjigje

Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook