back to top
35.5 C
Tirana
E martë, 23 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

CATEGORY

Gazeta

Pesë Poezi nga Lazër Radi (Muret e Muzgut, 1993)

Lazër Radi - Pesë Poezi nga "Muret e Muzgut"  Gjana që s'mund të harrohen lehtë! “Kur më futën në burg lashë gruan me gjithë vajzën, ...

Lazër Radi: Njeriu që na mësoi me dashtë lirinë… – nga Jozef Radi

Njeriu që na mësoi me dashtë lirinë... esse nga Jozef Radi Lazër Radi e kapërceu shekullin e jetës dhe përtejjetës së vet. N'at shenjtninë e tij...

Primo Shllaku vs Frederik Reshpja

Primo Shllaku vs Frederik Reshpja (1941 - 2005) Mendojmë se Reshpja âsht nji fenomen disi mâ i veçantë se dy shkrimtarët paraardhës e me të cilët...

Berisha, zgjedhjet 2013 dhe kundërshtarët e pabesueshëm

Berisha, Zgjedhjet 2013 dhe kundërshtarët e tij të pabesueshëm... refleksion nga Jozef Radi Sali Berisha dhe partia e tij, futen në zgjedhjet e teta parlamentare të...

Jozef Radi: Rikthimet e dhimbshme te 20 shkurti!

Rikthimet e dhimbshme te 20 shkurti... nga Jozef Radi 22 vjet ma parë, në nji ditë pothuajse të padiell shkurti, Shqipëria do të përjetonte nji...

“Të tregosh që s’ke harruar, do të thotë se po fal!”

 “Të tregosh që s’ke harruar, do të thotë se po fal!” nga Jozef Radi 27 janari “Dita e Kujtesës” “...Kurrë s’do t’i harroj ato çaste kur...

Të ngrihet Savra… të shkatërrohet Savra! Jozef Radi

Të ngrihet Savra... të shkatërrohet Savra! nga Jozef Radi Vitet ‘44-’54, do të mbesin në historinë shqiptare si vitet më të errta të terrorit komunist,...

Ata, veç sa e fshikin jetën tonë… nga Jozef Radi

Ata, veç sa fshikin  jetën tonë... nga Jozef Radi Në kujtim të Vehip Hoxhës Ka njerëz që veç sa e fshikin jetën tonë... e brenda...

Nji urim i beftë për Rita Orën Jozef Radi

 Nji urim i beftë për Rita Orën nga  Jozef  Radi Emni Rita Ora, prej kohësh e rreh veshin tim, po siç ndodh random me gjithë ata...

Jozef Radi: Shqipnia – 100 vjet shtet dhimbjesh

Shqipnia - 100 vjet shtet dhimbjesh nga Jozef Radi Tashma pritet pritet prej gjithkujt Festa e Madhe e 100 Vjetorit të Shtetit Shqiptar. Nji festë, e...

M’fal Lizë! nga Jozef Radi (2011)

 M'fal Lizë! nga Jozef Radi (2011) Lajmin e humbjes së artistes Liza Vorfi, e mora vesh mbramjen e 30 janarit 2011 Të kujtojmë gjiganden, të madhnishmen Liza Vorfi...

Dekoratë për perandorin e perandorisë “Koha Jonë” – 22.01.2009 (tirana observer)

Dekoratë për perandorin e perandorisë "Koha Jonë" 22.01.2009 (tirana observer) Kaloi fazat tamam si një perandori. U themelua, u ngrit, pësoi kulmin dhe në fund...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.