Arkivë për » Dhjetor 21st, 2022 «

Kryeqendra Ilire ka qenë Rozafa – Zbulimi i arkeologëve polakë

Kryeqendra Ilire ka qenë Rozafa Zbulimi i arkeologëve polakë Zbulimet më të fundit arkeologjike në kalanë Rozafa në Shkodër dëshmojnë kulturën e lashtë ilire të zonës ku ajo ndodhet dhe zhvillimin e Lexo Me Teper.

Irena Papas… Legjenda Greko-Shqiptare… – In Memoriam nga Skënder Sherifi

Irena Papas… Legjenda Greko-Shqiptare… In Memoriam nga Skënder Sherifi Ka momente, që i thua vetes në jetë: “Bullshit, po pse të gjithë ata Persona, të cilët i kam dashur dhe më Lexo Me Teper.

Kuvend me Mri Dedjen e Merrnaçajve – portret i nji grueje të thjeshtë e nji fisnikeje – nga Jozef Radi

Kuvend me Mri Dedjen e Merrnaçajve portret i nji grueje të thjeshtë e nji fisnikeje nga Jozef Radi Mri Merrnaçaj asht nji grue e shtruet, e rrafshët, rrëfimtare e pashoqe me nji buzqeshje Lexo Me Teper.

Ushqeje qenin të të kafshojë dorën!

Ushqeje qenin të të kafshojë dorën! Deputetit beratas të viteve ’30, Hamit Myftiut, një ditë të bukur me diell, teksa ngjitej në sokakun e shtëpisë së tij, i doli përballë mullixhiu Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook