Arkivë për » Janar 28th, 2022 «

Djalli i lshuem mbrenda nesh! – Parabol e huazueme

Djalli i lshuem mbrenda nesh! Parabol e huazueme Një gomar ishte lidhun në një pemë. Shkon djalli dhe e zgjidhi. Gomari vrapoi në ara dhe filloi me shkatërrue të mbjellunat. Grueja e fermerit Lexo Me Teper.

Pak rreshta për Kaderenë – nga Astrit Cani

Pak rreshta për Kaderenë  nga Astrit Cani Problemi me Kadarenë asht mediokriteti i tij, nuk asht filistinizmi i tij politik. Asht vshtirë me gjetë nji shkrimtar me vepër kaq voluminoze, ku nuk Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook