back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkivat Përditshëm Qer 16, 2020

Unë Besoj… – nga Adriatik R. Dosti

Unë Besoj... nga Adriatik R. Dosti Unë besoj tek Liria dhe principet e shenjta të saj, Unë besoj tek fjala, shpirti e mendja e lirë e gjithsecilit, Unë...

Tregime të dala prej përjetimesh dramatike – Lekë Tasi mbi Librin “Në sirtar” të Muç Xhepës

Tregime të dala prej përjetimesh dramatike nga Lekë Tasi Libri i Muç Xhepës me tregime nga koha e diktaturës dhe pjesërisht nga tranzicioni është shkruar me...

O Kapiten! Kapiteni Im! – nga Walt Whitman – kushtuar Abraham Lincoln

"Heroizmave" të llumit amerikan ditët e fundit, përveç grabitjes dhe shkatërrimit të pronës vetiake u shtohet edhe përdhosja e përmendores së Presidentit të 16,...

Si u njoha me legjendën Bekim Fehmiu? – nga Avni Abazi*

  Si u njoha me legjendën Bekim Fehmiu? nga Avni Abazi* Sot, pas 10 vitesh nga ikja në përjetësi e aktorit më të madh shqiptar Bekim...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.