Arkivë për » Mars 29th, 2020 «

Spektakle padobi të politikës – nga Marjan Bunaj

Spektakle padobi të politikës nga Marjan Bunaj Unë jam shqiptar 58 vjeçar, gjysmën e të cilave i kam kaluar në Itali dhe mirnjohjen këtij populli jam munduar t’ia shpreh me punë e Lexo Me Teper.

Filmi shqiptar: një arkivol që e paraqesin si djep – nga Edison Ypi

Filmi shqiptar: një arkivol që e paraqesin si djep nga Edison Ypi Kazan plehrash plot me coftina, bilbila polici të ndryshkur, gajde të çara, lahuta të çakorduara, çizme të grisura, stomaqe bosh, Lexo Me Teper.

Bashkë, si një degë e paqme ulliri… – nga Arben Imeri

Bashkë,  si një degë e paqme ulliri… nga Arben Imeri Balo nuk tregon shumë për vuajtjet, kërkon t’i harrojë. Ç’të të tregoj, më thotë, lotët e nënës time që qante çdo ditë? Ka Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook