Arkivë për » Mars 15th, 2020 «

Arturi që prehet nën qerpikun e nënës… – nga Shpend Sollaku – Noé

Arturi që prehet nën qerpikun e nënës… nga Shpend Sollaku – Noé Artur Kice kish lindur në vitin 1961, në ditën e 11 të dhjetorit. Javën e parë të klasës së shtatë, Lexo Me Teper.

“Mos më qëlloni!” – fjalët e fundit të Ramize Gjebreas, ‘shoqes’ së Nexhmije Hoxhës

“Mos më qëlloni!” – fjalët e fundit të Ramize Gjebreas, ‘shoqes’ së Nexhmije Hoxhës Ramize Gjebrea (20 prill 1923 – 6 Mars 1944) – mbasi mbaroi Institutin “Nana Mbretneshë” u aktivizua Lexo Me Teper.

Tri poezi – nga Martin Camaj

Tri poezi – nga Martin Camaj Camaj vlerësohet si nji ndër krijuesit më të veçantë në letërsinë dhe kulturën shqiptare. Poet dhe prozator, studiues, filolog dhe gjuhëtar i formimit akademik. Vështirë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook