back to top
31.5 C
Tirana
E shtunë, 20 Korrik, 2024
- Advertisement -spot_img

ARCHIVE

Arkivat Përditshëm Sht 19, 2014

Kometa e lirisë… tregim nga Gjergj Kola

Kometa e lirisë... tregim nga Gjergj Kola Requiem për Rini Monajkën Mbramja sapo ka ra dhe hijet përplasen në derë me goditje të hekurta. Spiunët...

Kostumi i shkon budallait, dhëndrit dhe të vdekurit… Rezart Palluqi

Kostumi i shkon budallait, dhëndrit dhe të vdekurit... tregim nga Rezart Palluqi Kam qenë dhe jam përkrahës i idesë se bota e brëndshme dhe e jashtme...

“Diktaturë ma e rrezikshme, asht ajo që serviret nën maskën e demokracisë…” Padër Meshkalla

Në gjurma të nji vepre të humbur të At Meshkallës nga Jozef Radi Para disa ditësh te muri i mikut tim Luan Merdani, po lexoja nji...

Vigan që prehje nuk gjen… Balladë nga Petraq Kolevica

Vigan që prehje nuk gjen... Balladë nga Petraq Kolevica ...në nderim e kujtim të Epikut më të Madh të Shekullit At Gjergj Fishtës... Për kujtim At Zef...

Latest news

- Advertisement -spot_img

Related Images:

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.