Nyjet-Arkivit për » Wilhelm II i Prusisë «

Njeriu që e do vendin e tij… – Një histori e vërtetë

Njeriu që e do vendin e tij… Një histori e vërtetë Në vitin 1898, Damaskun e vizitoi perandori gjerman, Wilhelm II. Ai doli nëpër qytet dhe pati një pritje mjaft të ngrohtë. Gjatë ceremeonisë Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook