Nyjet-Arkivit për » Vrasja «

Vrasja e Gjeneral Enrico Tellinit dhe Kriza e Korfuzit

Vrasja e Gjeneral Enrico Tellinit dhe Kriza e Korfuzit Përgatiti Jozef Radi Enrico Tellini ka lindur në Castelnuovo Garfagnana në vitin 1871, por kaloi vitet e para të jetës i kaloi Lexo Me Teper.

Vrasja e nji biznesmeni dhe nji shkrim i Artur Zhejit…

Vrasja e nji biznesmeni dhe nji shkrim i Artur Zhejit… Vrasja e Artan Santos, është fragment i një serie vrasjesh që kanë ndodhur në botën e biznesit shqiptar gjatë vitit 2014… Lexo Me Teper.

Nën lkurë t’nji vrasësi e t’shumë vrasësve bashkë…

N’lkurë t’nji vrasësi dhe t’shumë vrasësve bashkë… Poezi nga Jozef Radi Kjo poezi asht nji reflektim i thellë e i gjatë mbi hallkat pafund të krimit dhe urrejtjes… nji ankth që duhet t’na Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook