Nyjet-Arkivit për » Vorret e Rrmajit «

Vorret e dallëndyshes – nga Mark Simoni

Vorret e dallëndyshes nga Mark Simoni Kur, nëpër biseda flisja për ndonjë batutë a ngjarje të vogël që kisha me Frederikun, (Rreshpjen), shpesh njerëzit hapnin sytë dhe pyesnin: -Pse, gjallë është? Madje disa e Lexo Me Teper.

Ndalu për pak edhe ti… te Vorret e Rrmajit… Refleksion Jozef Radi

Ndalu për pak edhe ti… te Vorret e Rrmajit… Refleksion nga Jozef Radi Te Vorret e Rrmajit jeton nji pjesë e pavdekshme e jetës dhe kulturës shkodrane… e jo veç shkodrane po Lexo Me Teper.

Ai 11 Nandor i 1990… Fini Traboini

Ai 11 Nandor i 1990… Fini Traboini Ftohtë, cikërrimë shiu, qiell gri, natyrë e ashpër at ditë të bekueme. Njerëz me mendje e zemer në dorë, që at ditë të atij Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook