Nyjet-Arkivit për » Vera Bekteshi «

Makineria e pushtetit politik-mediatik dhe akademik në funksion të fallsifikimit kulturor-politik – nga Ilir Demalia

Makineria e pushtetit politik-mediatik dhe akademik në funksion të fallsifikimit kulturor-politik nga Ilir Demalia  “Heshtja bëhet dobësi, kur rasti e kërkon të flasësh të vërtetën, duke vepruar në lidhje me rrethanat” ka thënë Lexo Me Teper.

Në kërkim të nji fotoje të Mjeshtrit Çurçija Jozef Radi

Në kërkim të nji fotoje të Mjeshtrit Çurçija nga Jozef Radi Për nji kohë të gjatë kërkova nji foto të Gaspër Çurçisë në Google, mbasi si shkrimi i Visar Zhitit te Lexo Me Teper.

“Një trombë në vajtim të plotë…” Vera Bekteshi

“Një trombë në vajtim të plotë…”* Vera Bekteshi nëpër shtigjet e jetës së muzikantit Gaspër Çurçia… Ai lindi në Shkodër në 1934, në një familje të kamur tregtarësh. Gjyshi dhe i ati Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook