Nyjet-Arkivit për » Tromba «

Në kërkim të nji fotoje të Mjeshtrit Çurçija Jozef Radi

Në kërkim të nji fotoje të Mjeshtrit Çurçija nga Jozef Radi Për nji kohë të gjatë kërkova nji foto të Gaspër Çurçisë në Google, mbasi si shkrimi i Visar Zhitit te Lexo Me Teper.

“Një trombë në vajtim të plotë…” Vera Bekteshi

“Një trombë në vajtim të plotë…”* Vera Bekteshi nëpër shtigjet e jetës së muzikantit Gaspër Çurçia… Ai lindi në Shkodër në 1934, në një familje të kamur tregtarësh. Gjyshi dhe i ati Lexo Me Teper.

Tromba në terr… Visar Zhiti

Para do kohësh, iu largue kësaj bote cinike e të mbrapshtë, pa fort zhurmë e bujë, njeriu i skenës dhe humorit “të ndaluem”, shkodrani i kandshëm dhe i ambël Gjosho Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook