Nyjet-Arkivit për » Shtetet e Bashkuara të Amerikës «

“Socializmi s’ka vend në Shtetet e Bashkuara të Amerikës!” – nga Frank Shkreli

“Socializmi s’ka vend në Shtetet e Bashkuara të Amerikës!” nga Frank Shkreli Kongresi i Shteteve të Bashkuara denoncon Tmerret e Socializmit Të enjten që kaloi, Kongresi i Shteteve të Bashkuara – miratoi, Lexo Me Teper.

Ernest Koliqi: Amerika e fuqishme do të shpëtojë qytetërimin e vjetër – nga Kastriot Dervishi

Ernest Koliqi: Amerika e fuqishme do të shpëtojë qytetërimin e vjetër nga Kastriot Dervishi  Në një artikull të botuar në gazetën e Bllokut Kombëtar Indipendent, Ernest Koliqi shpalos bindjet e tij politike mbi Lexo Me Teper.

Ndre Mjeda dhe kanga e Tij e Lirisë… edhe për Amerikën e Presidentin Washington

Ndre Mjeda dhe kanga e Tij e Lirisë… edhe për Amerikën e Presidentin Washington E hëna e tretë e muajit shkurt, në Shtetet e Bashkuara të Amerikës festohet si Dita e Presidentëve, (Presidents Lexo Me Teper.

Ja makina që “shpiku” Komunizma nga Ago Agaj (1971)

Ja makina që “shpiku” Komunizma *Fjalimi i zotit Ago Agaj (1971) Thema që do të zhvilloj tash këtu është e vjetër, aq e vjetër sa dhe vetë njerëzia. Pra si çdo gjë e vjetër Lexo Me Teper.
Visit Us On TwitterVisit Us On Facebook